<<  TEMPERLİ CAM

   
Temperli Kapı Camı;


Otomobillerde dikey hareket ederek açılıp kapanabilen, bu hareketin sağlanabilmesi için delik ve çeşitli aparatlar içeren temperli ürün tipidir. Genellikle silindirik veya hafif küresel bombelidirler. Görüş alanının sağlanması açısından, ön kapı camları %75 ışık geçirgenliğinin altında üretilmezler.

       
Temperli Kelebek Camı;


Ön ya da arka kapı camına bitişik duran genelde üçgen şekilli temperli cam tipidir.

       
Temperli Arka Cam;


Araçların tümüne yakınının arka camları temperlidir.

Kullanım Alanları; Günümüz üretimi araçların arka camlarında ısıtma, radyo anten bağlantısı, moulding (lastikleme), klips vb. aksesuarlar standart hale gelmiştir. Bazı modellerde GPS anten baskısı ve bağlantısı uygulamaları da mevcuttur.

       
Temperli İş Makinaları ve Traktör Kabin Camları;


Bu tür araçların kepleri komple cam ile kaplıdır. Mesela kapıları çerçeve dahi olmaksızın komple camdan imal edilmektedir. Genelde 5-6 mm kalınlıktaki camlardan imal edilir. Düz, silindirik ya da kompleks bombeli olarak üretilebilirler.

       
  Temperli Boşaltmalı Camlar;


Cam içine freze ya da su jeti uygulamaları ile boşaltma yapılır. Daha sonra boşaltılan bu kısım içinde başka bir cam sürgülü olarak çalışabilir. Hem estetik hem de konfor sağlanmış olur.

       
  Koyu Rernkli Camlar;


Bu renk grubu %75 ten az ışık geçirgenliği olan renk grubunu kapsar. ışık geçirgenlik değerine kadar inilerek üretim yapılabilmektedir.

Güneş ışınlarının araçtakiler üzerindeki olumsuz konfor etkilerini azaltır. UV ışınlarını absorve eder. Araç içi görüntüsü dışarıdan algılanamayacağı için hırsızların araç içindeki eşyaları fark etmesini engeller. Araç içi özelinizi dış gözlerden saklı tutar. Şoför görüş alanını etkileyecek ön kapı camlarında uygulaması güvenlik açısından uygun değildir.