<<  LAMİNE CAM

 
  Lamine Ön Cam;

 

Otomobil, otobüs ve kamyon gibi trafikte kullanılan araçlarda lamine ön cam sürüş emniyeti açısından standart ve mecburidir.

 

İş makinesi ve traktör gibi ilerleme hızı düşük araçlarda da kullanımı olabilmektedir. Raylı taşımada ve denizcilikte de yaygın olarak kullanılmakta olup, standartları otomotiv sanayinden farklıdır.

     
  Lamine Yan ve Arka Cam;


Lamine camlar ön camların yanı sıra emniyet, güvenlik ve ses yalıtımı gibi işlevleri sebebiyle binek araçlar üzerinde farklı konumlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca iş makinası ve traktör kabinlerinde de kullanımı olabilmektedir.

     
  UV Filmli Lamine Cam;


Yaz aylarında güneş ışınları araç içi konforu olumsuz etkilemektedir. Bu nitelikli cam sayesinde yasal ışık geçirgenliği değeri (%75) korunurken, UV ve IR geçirgenlik değeri yansıtılmak suretiyle düşük tutulur ve insan teni üzerinde hissedilen sıcaklık azaltılır. Aynı zamanda güneş altına park edilmiş aracın kabin içi sıcaklığı da, standart ürün kullanan araca göre daha düşük elde edilmiş olur. Klima performansının artması ile yakıt ekonomisi, konfor artışı ile de sürüş emniyeti sağlanmış olur. Solar enerjinin camdan içeriye girmesi normal cama oranla %35 e kadar engellenir. %3’e kadar bir yakıt ekonomisinde bulunabilir .

     
  Gizli Rezistanslı Lamine Cam;


Lamine cam katmanları arasına döşenmiş olan mikron mertebesinde ince teller sayesinde ısınabilen lamine emniyet camıdır. Yüksek oranla ön camlarda kullanıldığı gibi tüm lamine camlara uygulanabilir. Buğu ve buz çözmek için kullanılır. Isıtma alanının büyüklüğüne ve akü gücüne göre performansı değişebilir. Ortalama olarak -10C dış ortam sıcaklığında, buz tutmuş bir ön camın çözülmesi bir kaç dakikayı geçmemektedir. Dolayısıyla ön camın kazınmasına gerek kalmaz. Ön camlarda bölgesel olarak sadece silecek bölgesinde de uygulanabilir. Bunun dışında görünmez tel teknolojisi ile entegre radyo antenlerini de ön cam laminatı içerisine yerleştirmek mümkündür.

     
  Silecek Bölgesi Isıtmalı  Lamine Cam;


Serigrafi metodu ile elde edilen iletken baskı desen sayesinde silecek bölgesinin ısıtılması ile elde edilir. Gizli rezistans ile telleme teknolojisinden faydalanılarak da aynı ürün elde edilebilir.

     
  Akustik  Lamine Cam;


İki cam arasında ses izolasyonu yüksek PVB kullanılması ile elde edilen akustik özellikli lamine camdır.

Emniyet unsurlarında bir farklılık olmadığından, lamine olarak üretilebilen tüm camlarda kullanılabilir. Hava yolu ile iletilen rüzgar sesi, trafik gürültüsü, motor sesi gibi seslerin azaltılmasına yarar. Ayrıca yoğun ses kirliliğinde çalışan iş makinalarında da tercih edilmektedir
.